מדנס
flight banner  

 

הפנית רכישה קטן פספורטקרארד

 

 

פייסבוק

הוסף למועדפים דף הבית
עברית | English | العربية | русский
 OptionLogo-heb-web new אופציה פתרונות ביטוחיים בכל מצב בריאות
ביטוח לחולי סוכרת
ביטוח חולי לב
ביטוח חולי סרטן
ביטוח חולי אסטמה
ביטוח לאוטיסטים
ביטוח חולי כליות
ביטוח פונדקאות
ביטוח חולי כבד
ביטוח לנכים
קרוהן
S_hemophilia
שיתופי פעולה
א.י.ל   האגודה הישראלית לסוכרת
לוגו גפן חדש קטן   גפן מדיקל
  האגודה לסוכרת נעורים
לנשום   לנשום - עמותת חולי אסטמה
aids HIV   הוועד למלחמה באיידס
cf logo   איגוד סיסטיק פיברוזיס
עמותת כבד   עמותת מושתלי כבד
עמותת כליה   העמותה לחולי כליה ומושתלים
נכי צה"ל   פורטל נכי צה"ל
שחל   שח"ל
אחת מתשע   אחת מתשע
עמותת מפרקים צעירים לוגו   עמותת מפרקים צעירים
עלה   עלה - עמותה לחולי המופיליה
ALS   ישראלס חולי ALS
  קטעי סרטונים
  קטעי עיתונות
  הפורטל המשפטי
  מילון מונחים
ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות
ביטוח חיים
ביטוח חיים
ביטוח תרופות
ביטוח תרופות
ביטוח אמבולטורי
ביטוח אמבולטורי
ביטוח בריאות
ביטוח בריאות
ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא
ביטוח תיירים
ביטוח תיירים
ביטוח נוספים
ביטוחים נוספים
מאמרים  
מאמרים

ביטוח סרטן הערמונית, ביטוח סרטן הפרוסטטה

סרטן בלוטת הערמונית ( Prostate cancer) הוא מחלה שבמסגרתה מתפתח גידול סרטני בערמונית (הפרוסטטה), הערמונית היא בלוטה במערכת הרבייה הגברית התפרצות מחלת סרטן הערמונית עלולה להיות מלווה במיחושים, בקשיים בהטלת שתן, בהפרעות זיקפה ובתסמינים אחרים.

הערמונית הינה חלק ממערכת הרבייה הגברית שתפקידה לסייע בייצור ובהכלת נוזל הזרע. אצל גברים בוגרים גודלה של ערמונית נורמאלית הוא כשלושה סנטימטרים ומשקלה מוערך בכעשרים גרם. הערמונית נמצאת באגן, מתחת לשלפוחית השתן ולפני הרקטום
הערמונית מכילה בלוטות רבות שמפיקות כעשרים אחוזים מן הנוזל המופרש בעת פליטת הזרע.

 

סרטן הערמונית וביטוח
גם חולי סרטן הערמונית יכולים לרכוש ביטוח
בין הביטוחים אותם יוכלו לרכוש:
ביטוח חיים סרטן הערמונית
ביטוח משכנתא סרטן הערמונית
ביטוח נסיעות סרטן הערמונית
ביטוח אמבולטורי סרטן הערמונית
ביטוח בריאות סרטן הערמונית
ביטוח סעודי סרטן הערמונית


ביטוחי בריאות וסיעוד ניתן לרכוש שנה לאחר סיום הטיפולים
ביטוחי חיים, משכנתא, נסיעות ואמבולטורי ניתן לרכוש בשכל מצב ובכל זמן

 

מיקום בלוטת הערמונית:

סרטן הערמונית

סרטן הערמונית סימנים
סרטן הערמונית אינו גורם בדרך כלל לתסמינים כלשהם כאשר הוא במצבו ההתחלתי ועד הגיעו לדרגה מתקדמת. וזו הסיבה לחשיבות הגילוי המוקדם. לעתים קרובות הוא מאובחן באמצעות בדיקות נוספות המוזמנות על-מנת לחקור את פשר תוצאות בדיקת דם שגרתית של ה-PSA שנמצאות גבוהות מן הרמות הנורמליות. לפעמים סרטן הערמונית כן גורם לתסמינים, כמו הטלת שתן תכופה, הטלת שתן לילית תכופה, קושי ביצירת זרם של שתן ובשמירה על יציבותו, הימצאות דם בשתן, ותחושת כאב בעת מתן השתן.
סרטן הערמונית לעיתים גם גורם להפרעות בתפקוד המיני משום שבלוטת הערמונית מקיפה, כאמור לעיל, את השופכה הפרוסטטית. שינויים החלים בבלוטה משפיעים אפוא במישרין על תפקוד מערכת השתן. סרטן הערמונית עלול אף להביא לקשיים בתפקוד המיני, דוגמת קושי בהשגת זיקפה או פליטת זרע המלווה בכאבים קשים. היות שצינור הזרע פולט את נוזל הזרע אל תוך השופכה הפרוסטטית.

 

סרטן הערמונית מניעה
גורמים רבים, ובהם תורשה ותזונה, נתגלו כמעורבים בהתפתחותו של סרטן הערמונית.
רקעו התורשתי של הגבר תורם למידת הסיכון לחלות בסרטן הערמונית . טענה זו זכתה לסימוכין בדמות שיעורים מוגברים של היארעות סרטן הערמונית בקרב קבוצות גזע מסוימות, בקרב תאומים זהים שלקו בסרטן הערמונית ובקרב גברים שנתגלו בהם גנים מסוימים. גברים שלהם אח או אב שלקו במחלת סרטן הערמונית הינם בעלי סיכון כפול ביחס לרגיל ללקות גם הם במחלה.
סוגים של מאכלים, ויטמינים ומינרלים עשויים לתרום להגדלת הסיכון ללקות בסרטן הערמונית. גברים בעלי שיעורים גבוהים בדם של חומצות שומן מסוימות וחומצה לינולאית הינם בעלי סיכון מוגבר להתפתחות המחלה. גורמי תזונה אחרים העשויים להפחית את רמות הסיכון ללקות במחלה כוללים צריכה מתונה של ויטמין E (המצוי בירקות מסוימים). אומגה 3 (המצויה בדגים דוגמת הסלמון) והמינרל סלניום. דעה מקובלת היא שצריכת ליקופן (המצוי בעגבנייה, אשכולית ואבטיח) מסייע להפחתת הסיכון ללקות בסרטן הערמונית. מחקר שנערך בשנת 2007 הטיל ספק ביעילות של צריכת הליקופן. רמות נמוכות בדם של ויטמין D עשויות אף הן להגביר את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית. דבר זה אפשר שקשור לחשיפה נמוכה לקרינת אולטרא-סגול, שכן חשיפה לקרני UV עשויה להביא להימצאות מוגברת של ויטמין D בגוף האדם.

 

סרטן הערמונית תוחלת חיים ואבחון
אמנם מדובר בסרטן השכיח ביותר בקרב גברים מבוגרים, אחד מכל כ-10 גברים ופחות יחלה בו, אבל שיעורי התמותה ממנו נמוכים יחסית ורק מיעוט החולים המאובחנים ימותו ממחלתם זו. מרבית הגברים המאובחנים מקבלים טיפול ומבריאים. גם בין אלו שאינם מטופלים מפאת גילם ומחלות קשות אחרות או שלמרות טיפול שניתן להם, מחלת סרטן הערמונית שבה וחזרה, ישלימו את תוחלת חייהם המלאה מבלי שמחלת סרטן הערמונית תקצר אותה.
סרטן הערמונית גילוי מוקדם, סרטן הערמונית PSA
סרטן הערמונית מתגלה במרבית המקרים באמצעות בדיקת סקר של אנטיגן סגולי PSA (באנגלית: Prostate specific antigen), שאיננה אלא בדיקת דם פשוטה, יחד עם בדיקה ידנית (החדרת אצבע הרופא אל תוך פי הטבעת ומישוש הערמונית דרך קיר המעי).
כיום ישנה דאגה בקרב הרופאים בנוגע לאמינות וליעילות בדיקת ה-PSA. מכיוון שיש בו אחוז גבוה של בדיקות שליליות כוזבות (כשליש), ובדיקות חיוביות כוזבות (כ-60 אחוז). דבר שמביא לבדיקות איבחון וטיפולים מיותרים, על סמך הבדיקות החיוביות הכוזבות.
הבדיקה הבאה בתור היא בדיקת אולטראסאנד, במידה שבדיקה זו מראה בליטת חשודות, החשד לקיום סרטן הערמונית מאושש בדרך כלל באמצעות עריכת ביופסיה - נטילת דגימה מרקמת הערמונית ובחינתה תחת עדשת המיקרוסקופ. בדיקה זו שנעשית באלחוש מקומי ללא כל אשפוז, מאפשרת לקבוע את סוג הסרטן, מידת התפשטותו, ומידת תוקפנותו.
ערמונית מוגדלת
בלוטת הערמונית מתפתחת וגדלה במהירות בממוצע עד גיל 20, זאת עקב עלייה ברמות ההורמון הגברי, טסטוסטרון. מגיל 20 ועד גיל 40 לערך, ממשיכה בלוטת הערמונית לגדול לאיטה. מרבית הגברים בגילאים אלו אינם מרגישים בקיומה או חשים בתסמינים של בעיות בתפקודה.
אחת הבעיות המרכזיות של בלוטת הערמונית היא הגדלה שפירה, אשר חלה באופן פיזיולוגי אצל כל הגברים בממוצע מגיל 50. באופן כללי, הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית בתחילת דרכה אינה אמורה להוות בעיה, ומרבית הגברים אינם מתלוננים על תסמינים ובעיות.
הבעיה מתחילה כאשר הפרוסטטה ממשיכה לגדול. כאשר מתחילים התסמינים להפריע לתפקוד היומיומי, לתפקוד מערכת השתן ולתפקוד המיני של הגבר. ממחקרים שנערכו, נמצא כי למרות ההגדלה השפירה של בלוטת הערמונית מגיל 50 בממוצע, התסמינים מתחילים אצל מרבית הגברים רק בסביבות גיל 65 בממוצע.
טיפול במצב: לצערנו הרב, לא קיים עדיין בנמצא טיפול מונע להגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. בין הטיפולים בבלוטת הערמונית שמוצעים כיום ניתן ליטול אבץ, שמסייע בהקטנת התסמינים. כמו כן, ישנם טיפולים תרופתיים אשר מטרתם להקטין במידת האפשר את בלוטת הערמונית המוגדלת, כמו תרופות ממשפחת חוסמי אלפא.
במקרים מסוימים, שבהם הגדלת הערמונית גרמה לקשיים עד כדי חסימה במתן שתן, מומלץ לבצע טיפול כירורגי, כיום קיימים גם ניתוחי לייזר לשם כך. מלבד זאת, גם טיפולים אלטרנטיביים שונים עשויים להציע הקלה מסוימת למצב.

 

סרטן הערמונית טיפול
הטיפול במחלה זו תלוי בחומרת המחלה. הטיפולים העיקריים לסרטן הערמונית הם ניתוח, רדיו תרפיה, ברכיתרפיה, כימותרפיה, טיפול הורמוני חוסם טסטוסטרון (למשל באמצעות קזודקס), וטיפול הורמונלי ראדיקלי הכולל כריתת אשכים, כדי להוריד את רמות הטסטוסטרון. אף שהטיפול האחרון יעיל וזול, הוא נחשב לבלתי מקובל על ידי הגברים.
ברכיתרפיה הקרנה פנימית גבוהה מאוד וממוקדת באמצעות השתלת גבישים רדיו אקטיביים בערמונית.

הקרנה חיצונית באמצעות LINAC
אפשרויות הטיפול במחלת סרטן הערמונית במטרה להביא להחלמה מלאה מהמחלה הן בעיקר ניתוח והקרנות. בעבר הניתוח היה גורם לאימפוטנציה ב-100 אחוז מהמקרים וכן סיבוכים של אי שליטה במתן שתן, עקב הפגיעה בעצב העובר ליד מעטפת הערמונית. כיום בעקבות שיפור הניתוח השכיחות לאיפוטנציה ירדה.
 

 

לחזרה לדף ביטוח לחולי סרטן

דף הבית אודותינו מידע פורום שיתופי פעולה מאמרים Passportcard צור קשר