מדנס
flight banner  

 

הפנית רכישה קטן פספורטקרארד

 

 

פייסבוק

הוסף למועדפים דף הבית
עברית | English | العربية | русский
 OptionLogo-heb-web new אופציה פתרונות ביטוחיים בכל מצב בריאות
ביטוח לחולי סוכרת
ביטוח חולי לב
ביטוח חולי סרטן
ביטוח חולי אסטמה
ביטוח לאוטיסטים
ביטוח חולי כליות
ביטוח פונדקאות
ביטוח חולי כבד
ביטוח לנכים
קרוהן
S_hemophilia
שיתופי פעולה
א.י.ל   האגודה הישראלית לסוכרת
לוגו גפן חדש קטן   גפן מדיקל
  האגודה לסוכרת נעורים
לנשום   לנשום - עמותת חולי אסטמה
aids HIV   הוועד למלחמה באיידס
cf logo   איגוד סיסטיק פיברוזיס
עמותת כבד   עמותת מושתלי כבד
עמותת כליה   העמותה לחולי כליה ומושתלים
נכי צה"ל   פורטל נכי צה"ל
שחל   שח"ל
אחת מתשע   אחת מתשע
עמותת מפרקים צעירים לוגו   עמותת מפרקים צעירים
עלה   עלה - עמותה לחולי המופיליה
ALS   ישראלס חולי ALS
  קטעי סרטונים
  קטעי עיתונות
  הפורטל המשפטי
  מילון מונחים
ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות
ביטוח חיים
ביטוח חיים
ביטוח תרופות
ביטוח תרופות
ביטוח אמבולטורי
ביטוח אמבולטורי
ביטוח בריאות
ביטוח בריאות
ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא
ביטוח תיירים
ביטוח תיירים
ביטוח נוספים
ביטוחים נוספים
דף הבית >   אודותינו   > אודות שוקי מדנס, מייסד ויושב ראש מדנס סוכנות לביטוח  
אודות שוקי מדנס, מייסד ויושב ראש מדנס סוכנות לביטוח

שוקי מדנס נולד בשנת 1950 בתל אביב, גדל והתחנך בשכונת יד אליהו שבעיר. לאחר שסיים את שירותו הצבאי החל ללמוד כלכלה באוניברסיטת בר אילן. תוך כדי לימודיו, בשנת 1972, יצא לדרך עצמאית כסוכן ביטוח והקים את מדנס סוכנות לביטוח.

כבר בשלב מוקדם בדרכה של הסוכנות ידע שוקי לנתח את השוק ולזהות מחסורים וצרכים. הוא זיהה את הקהילה הרפואית הישראלית של אותה העת - הרופאים, רופאי השיניים, הפסיכולוגים ובעלי המקצועות הפרא-רפואיים - כפלח שוק שלא מקבל מענה מתאים לצרכיו. לא הייתה להם הגנה ביטוחית, מקצועית או רפואית ראויה. לכן, בשנת 1975, כשנתיים בלבד מיום היווסדה של מדנס סוכנות לביטוח, יצר שוקי מדנס שיתוף פעולה עם האיגוד הבריטי MDU (Medical Defense Union), המתמחה בהגנה ביטוחית לאנשי מקצועות הרפואה בבריטניה ובכל העולם. שיתוף הפעולה בין מדנס לבין MDU איפשר לחברי הקהילה הרפואית בישראל ליהנות משירותי האיגוד, והוא זה שלמעשה הניח את הבסיס ליצירת תשתית ביטוחית שלא הייתה קיימת עדיין בישראל.
 

צמיחת התשתית הביטוחית

 

לאחר ביסוס המענה הביטוחי לאנשי מקצועות הרפואה, פנה שוקי לעסוק בפיתוח פתרונות ביטוח נוספים המתאימים לצו השעה, דרישות החוק המשתנות והצרכים הדוחקים ביותר, והקים שתי חברות בת:

  •  (MRM (Medical Risk Management  , העוסקת בניהול סיכונים ברפואה, ומטרתה היא להעלות מודעות לסיכונים הכרוכים בענפי הרפואה השונים ולרשלנות רפואית באופן כללי. חברת MRM תרמה רבות לא רק למבוטחיה, אלא גם למערך ניהול הסיכונים הארצי בתחום.
  •  MCI (Medical Consultants International), העוסקת בטיפול יסודי בתביעות רפואיות ומעסיקה מומחים לרפואה לצד עורכי דין. החברה פועלת באמצעות אסטרטגיה הכוללת התבוננות רב תחומית במספר מימדים בכל תביעה. לאחר מכן היא בונה תכניות פעולה המתמקדות בשכלול מערך ההתמודדות עם תביעות מסוג זה ומניעת חזרתן.

פנייה לקהלי יעד נוספים והגדלת היצע הביטוחים

 

בהובלתו של שוקי מדנס, סוכנות מדנס נמצאת מיום היווסדה ועד היום בהתפתחות תמידית. לאחר פיתוח פתרונות הולמים לסקטור הרפואי ניגשה הסוכנות לקהילות מקצועיות נוספות, בהן אדריכלים, רואי חשבון ועורכי דין. בשנת 1989, מדנס סוכנות לביטוח קיבלה רישיון לייצוג חברת Lloyds בישראל, ומשנת 2014 היא גם מייצגת את WBN (Worldwide Broker Network) בארץ.

לשכת עורכי הדין ולשכת רואי החשבון בישראל נהנות שתיהן מפוליסות ביטוח ייחודיות ומקיפות המתאימות במדויק לצרכיהן וכוללות בין היתר ביטוחי בריאות קולקטיביים וביטוחים מקצועיים. כיום, בשנת 2017, הסוכנות משרתת מעל מיליון לקוחות ומטפלת בלמעלה משמונים אלף תביעות מדי שנה. כמו כן, ממשיכה מדנס לספק מענה ראוי לאוכלוסיות שאינן זוכות לכיסוי ביטוחי הולם: ביטוחים משלימים לחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים, פוליסות ביטוח עבור אוכלוסיות בסיכון בריאותי גבוה ועוד.

 

ביטוח רפואי לכולם

 

בשנת 1984 השיקה מדנס סוכנות לביטוח את תכנית "שתיל", שהעניקה ביטוח רפואי ייעודי להשתלות איברים מחוץ לישראל. בזכות תכנית זו יכול היה כל אזרח ישראלי שנזקק לניתוח השתלת איבר בחו"ל ליהנות מטיפול ראוי במחיר סביר. בהמשך פיתחה הסוכנות גם את תכנית כר"מ, שהציעה כיסויים רפואיים משלימים לסל הבריאות הממלכתי, ואף הפכה לבסיס לביטוחי בריאות משלימים שרוב קופות החולים וחברות הביטוח מציעות כיום.

חברת אופציה סוכנות לביטוח בע"מ, חברת בת נוספת של מדנס אותה יזם והקים מנכ"ל החברה דן סלס, מהווה פריצת דרך בענף ביטוחי הבריאות. היא מנגישה פתרונות ביטוחיים ראויים לאוכלוסיות שסבלו מחוסר מענה הולם בתחום זמן רב - אנשים הנמצאים בקבוצות סיכון לחלות במחלות שונות, בעלי נכויות וחולים במחלות כרוניות.

 

למען הקהילה

 

בנוסף לעבודתו בתחום הביטוח, שוקי רואה חשיבות בתרומה לחברה ועשייה למען הקהילה: הוא תורם בקביעות לגופים ומוסדות שונים, וכן פועל למען שימור נגינת האקורדיון וקידום שירת העם באמצעות תזמורת "הבוסתנאים" שהוא יזם ועומד בראשה.

דף הבית אודותינו מידע פורום שיתופי פעולה מאמרים Passportcard צור קשר