מדנס
flight banner  

 

הפנית רכישה קטן פספורטקרארד

 

 

פייסבוק

הוסף למועדפים דף הבית
עברית | English | العربية | русский
OptionLogo-heb-web new אופציה פתרונות ביטוחיים בכל מצב בריאות
ביטוח לחולי סוכרת
ביטוח חולי לב
ביטוח חולי סרטן
ביטוח חולי אסטמה
ביטוח לאוטיסטים
ביטוח חולי כליות
ביטוח פונדקאות
ביטוח חולי כבד
ביטוח לנכים
קרוהן
S_hemophilia
שיתופי פעולה
א.י.ל   האגודה הישראלית לסוכרת
לוגו גפן חדש קטן   גפן מדיקל
  האגודה לסוכרת נעורים
לנשום   לנשום - עמותת חולי אסטמה
aids HIV   הוועד למלחמה באיידס
cf logo   איגוד סיסטיק פיברוזיס
עמותת כבד   עמותת מושתלי כבד
עמותת כליה   העמותה לחולי כליה ומושתלים
נכי צה"ל   פורטל נכי צה"ל
שחל   שח"ל
אחת מתשע   אחת מתשע
עמותת מפרקים צעירים לוגו   עמותת מפרקים צעירים
עלה   עלה - עמותה לחולי המופיליה
ALS   ישראלס חולי ALS
  קטעי סרטונים
  קטעי עיתונות
  הפורטל המשפטי
  מילון מונחים
ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות
ביטוח חיים
ביטוח חיים
ביטוח תרופות
ביטוח תרופות
ביטוח אמבולטורי
ביטוח אמבולטורי
ביטוח בריאות
ביטוח בריאות
ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא
ביטוח תיירים
ביטוח תיירים
ביטוח נוספים
ביטוחים נוספים
שיתופי פעולה   > עמותת מפרקים צעירים  
עמותת מפרקים צעירים

חדש - ביטוח ללוקים בדלקת מפרקים שיגרונית

בשיתוף: עמותת מפרקים צעירים לוגו

 

אנשים מבקשים לרכוש ביטוח מפני שהם מפחדים שיקרה להם אירוע רפואי שיביא אותם למצב כלכלי בעייתי, לדוגמא:
אי כשר עבודה (מצב שאדם אינו יכול לעבוד) , צורך בתרופה שאיננה בסל הבריאות, מצב סעודי (חוסר יכולת תפקוד: אי יכולת ללכת, לשבת, לשכב, לאכול וכו') ועוד
אנשים הלוקים בבעיה רפואית נתקלים לא אחת בקושי בבואם לבטח עצמם והתשובות בהרבה מקרים הן:
1. "דחייה" - האדם שביקש להתקבל לביטוח נדחה ולא יכול לרכוש ביטוח בכלל.
2. "החרגה" - האדם מתקבל לביטוח, אך הבעיה הקיימת לא מכוסה.
3. "לא לשלם תביעות" - דרך נוספת בעייתית ופסולה היא הדרך של לדחות תביעות לאחר שהמבוטח כבר רכש את הביטוח בטענה שהמבוטח לא גילה את מלא הפרטים על מצבו הרפואי.

 

מה זה אומר ?
התשובה הראשונה דחייה – משאירה הלקוח בלי שום כיסוי. התשובה השנייה של החרגה היא המעצבנת מבניהן מפני שלמי שיש כבר בעיה רפואית כמו סוכרת, מחלת לב או דלקת מפרקים שגרונית חושש מבעיה שתגרם מהמחלה ואת זה לא מכסים לו !
התשובה השלישית היא כבר לא חוקית ולא אחת צריך להגיע לבית משפט להלחם על זכויותיך מול חברות ביטוח.

 

והפתרון:
בדיוק כנגד מצב זה יצאה אופציה, שהרי במקרים רבים המוטיבציה של אדם לרכוש ביטוח נובעת מהחשש שלו שבעיות שכבר יש לו יחמירו או יישנו, אך עד היום לא היה לחשש זה מענה, למעשה "מצב רפואי קיים" לא כוסה כמעט באף פוליסה.
אופציה בנתה מערכת נרחבת של פתרונות לחולי לב, סרטן, סוכרת, חולי כליות, כבד ועתה גם לחולי דלקת מפרקים כרונית.
באופן טבעי ביטוח כזה יקר יותר אך עצם העובדה שניתן לרכוש ביטוח היא כבר חדשות, ועוד בלי החרגות.... כלומר המצב שקשור למחלה יכוסה !

 

אילו ביטוחים ניתן לערוך?
כל רכישת ביטוח מותנית במצב הבריאות האישי, יש הלוקים בבעיה באופן מינורי ויש כאלו שיש להם פגיעות רבות ומטופלים, ככל שמצב המחלה פשוט יותר וללא טיפול הסיכוי להתקבל לביטוח גבוה יותר. ההחלטה על קבלה היא אישית – כל אחד על פי מצבו, לשם בחינת הקבלה לביטוח יש צורך במכתב מריאומטולוג המפרט המצב הרפואי.

1. ביטוח חיים – פיצוי במקרה מוות – יכול לרכוש כל אדם בכל מצב בריאות.
2. ביטוח אובדן כשר עבודה – הנותן פיצוי למי שאינו יכול לעבוד – יכול לרכוש אדם על פי מצב בריאותו האישי. ביטוח אי כשר העבודה יהיה ללא החרגה כלומר יכסה גם מקרה הנובע מדלקת המפרקים.
3. ביטוח סעודי - הנותן פיצוי למי שאינו יכול לתפקד לבד (אי יכולת ללכת, לשבת, לשכב, לאכול וכו') – יכול לרכוש אדם על פי מצב בריאותו האישי – למי שמחלתו אינה פעילה ובשלב בו אין טיפול תרופתי בליווי מכתב ריאומטולוג. ביטוח הסיעוד יהיה ללא החרגה כלומר יכסה גם מצב הנובע מדלקת הפרקים.
4. ביטוח נסיעות לחו"ל – המכסה אירוע חרום בחו"ל וחזרה לארץ – יכול להתקבל כל אדם בכל מצב בריאות. ביטוח הנסיעות לחו"ל יהיה ללא החרגה כלומר יכסה גם מצב הנובע מדלקת הפרקים.
5. ביטוח בריאות – המכסה שירותי רפואה פרטית בניתוחים, השתלות תרופות בדיקות וייעוצים - יכול לרכוש אדם על פי מצב בריאותו האישי, למי שמחלתו אינה פעילה ובשלב בו אין טיפול תרופתי בליווי מכתב ריאומטולוג, ביטוח הניתוחים והתרופות יכלול החרגה לדלקת פרקים כלומר לא יכסה מצב הנובע מדלקת הפרקים, למי שאין פגיעה לבבית כן תכוסה השתלת לב.

 

אז מה חדש?
עד כה באופן גורף ברוב המקרים לוקים בדלקת מפרקים שגרונית לא התקבלו לביטוח אובדן כשר עבודה, לא לביטוח סעודי ולא לביטוח בריאות, , כאן רבים יכולים להתקבל לביטוחי אובדן כשר עבודה וסיעוד ללא מגבלות ולביטוח בריאות במגבלה של הבעיה הקיימת.

 

על עמותת מפרקים צעירים

לאתר העמותה

לדף הפייסבוק של העמותה

 

עמותת מפרקים צעירים נוסדה בתחילת שנת 2010 על ידי צעירות וצעירים, חלקם חולי דלקת מפרקים וחלקם מתנדבים החשים קרבה וחשיבות לנושא, מתוך צורך אישי לעזור לעצמם ולחבריהם בהתמודדות היומיומית עם המחלה, על כל השלכותיה.

מטרתם הינה הושטת עזרה לילדים ולצעירים עד גיל 50, החולים בדלקת מפרקים שגרונית ולהעניק להם תמיכה במישור האישי והמשפחתי. וכן לדאוג לשיפור רווחתם ואיכות חייהם.

העמותה שמה לה למטרה לפעול להגברת המודעות למחלה ולנזק הנגרם בגינה. וכן לקדם הכללת מגוון טיפולים ותרופות מתקדמות בסל הבריאות.

העמותה עורכת פעילויות ואירועים ממוקדים לצעירים, ומספקת מידע אודות החידושים ברפואה בטיפול במחלה.

מתנדבי העמותה יעזור לחולה להתמודד עם המחלה והשלכותיה, ויסייעו להרחיב את הידע אודות המחלה, הטיפולים והזכויות של הלוקים בדלקת מפרקים.

 

מהי דלקת מפרקים שגרונית

דלקת מפרקים שגרונית, או בשמה המדעי RA (Rheumatoid Arthritis), היא מחלה דלקתית רב מערכתית, בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את המפרקים ורקמות נוספות, וגורמת לדלקת כרונית המאופיינת ברגישות, בנפיחות ובכאבים עזים במפרקים הנגועים, עד כדי עיוות בלתי הפיך של מבנה המפרק ואובדן התנועה שלו. במקרים קשים, עם התדרדרות המחלה נוצר צורך בהחלפת מפרקים ועליה בסיכון לנכות.

זוהי מחלה שכיחה הפוגעת בכ- 1% מהאוכלוסיה, כאשר נשים נפגעות עד פי שלושה מגברים. בניגוד לדימוי הרווח בציבור, לא מדובר במחלה של אנשים מבוגרים וקשישים, אלא של אוכלוסייה צעירה. ב- 80% מהמקרים מתפרצת המחלה בטווח הגילאים 20-50, אם כי המחלה יכולה להופיע בכל גיל. בישראל מאובחנים כ- 50,000 חולים.

מערכת החיסון של האדם, המגנה עלינו בדרך-כלל מגורמים חיצוניים כמו נגיפים, חיידקים וגופים זרים אחרים, ממלאת תפקיד מרכזי בהתפתחותה של מחלה אוטואימונית. במקרה של מחלה אוטואימונית, המערכת החיסונית תוקפת מרכיבים של הגוף עצמו וגורמת נזק לרקמות ולאיברים. במקרה של דלקת מפרקים שגרונית, תאים של מערכת החיסון הידועים בשם תאי B תוקפים את הקרום הסינוביאלי (סינוביום) המצפה את פנים המפרק. הם נודדים מהדם לתוך הקרום הסינוביאלי, שם הם גורמים נזק לסחוס.

תסמיני המחלה מתפתחים בהדרגה וכוללים:

  • תסמינים כלליים של דלקת כגון חולשה, עייפות, תיאבון ירוד, ירידה במשקל וחום נמוך.
  • דלקת מפרקים סימטרית המתבטאת ברגישות ונפיחות מקומית במספר מפרקים.
  • נוקשות וקושי ממושכים בהנעת המפרקים בשעות הבוקר.
  • מעורבות של מערכות נוספות - הופעת גושים תת עוריים באזורים אופייניים, דלקת של כלי דם באיברים שונים, קרום הריאה, מעטפת הלב ועוד.

 

 

 

 

דף הבית אודותינו מידע פורום שיתופי פעולה מאמרים Passportcard צור קשר