מדנס
flight banner  

 

הפנית רכישה קטן פספורטקרארד

 

 

פייסבוק

הוסף למועדפים דף הבית
עברית | English | العربية | русский
 OptionLogo-heb-web new אופציה פתרונות ביטוחיים בכל מצב בריאות
ביטוח לחולי סוכרת
ביטוח חולי לב
ביטוח חולי סרטן
ביטוח חולי אסטמה
ביטוח לאוטיסטים
ביטוח חולי כליות
ביטוח פונדקאות
ביטוח חולי כבד
ביטוח לנכים
קרוהן
S_hemophilia
שיתופי פעולה
א.י.ל   האגודה הישראלית לסוכרת
לוגו גפן חדש קטן   גפן מדיקל
  האגודה לסוכרת נעורים
לנשום   לנשום - עמותת חולי אסטמה
aids HIV   הוועד למלחמה באיידס
cf logo   איגוד סיסטיק פיברוזיס
עמותת כבד   עמותת מושתלי כבד
עמותת כליה   העמותה לחולי כליה ומושתלים
נכי צה"ל   פורטל נכי צה"ל
שחל   שח"ל
אחת מתשע   אחת מתשע
עמותת מפרקים צעירים לוגו   עמותת מפרקים צעירים
עלה   עלה - עמותה לחולי המופיליה
ALS   ישראלס חולי ALS
  קטעי סרטונים
  קטעי עיתונות
  הפורטל המשפטי
  מילון מונחים
ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות
ביטוח חיים
ביטוח חיים
ביטוח תרופות
ביטוח תרופות
ביטוח אמבולטורי
ביטוח אמבולטורי
ביטוח בריאות
ביטוח בריאות
ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא
ביטוח תיירים
ביטוח תיירים
ביטוח נוספים
ביטוחים נוספים
דף הבית >   מידע   > 10 שאלות לנוסעים לחו"ל  
10 שאלות לנוסעים לחו"ל

כמעט אף ישראלי שנוסע לא יעז לצאת לחו"ל ללא ביטוח רפואי, למרות שהסיכוי כי ישתמש בו איננו גבוה רק מעטים ממאות אלפי הנוסעים מכירים את רשימת 10 השאלות הקריטיות - ששאילתן תבטיח שבמקרה וקורה משהו - .יוכל המבוטח לחסוך לעצמו בין עשרות למאות אלפי שקלים שווה לגזור ולשמור
לינק למקור הכתבה.

  •  גיל
  •  תקופת הנסיעה
  •  נוטל תרופות לא יכוסה
  •  טופלתם רפואית? אתם לא מבוטחים
  •  מי שנמצא במעקב רפואי - שלא יסע לחו"ל
  •  הבדלי מחירים
  •  האם קיים כיסוי להחמרה של מחלת לב
  •  טיפול המשך בארץ
  •  הטסה רפואית
  •  חילוץ רפואי


 

ישראלים רבים חושבים לתומם כי הם מבוטחים מעצם בעלותם על כרטיס אשראי. לא כולם מודעים לכך שלפני שנוסעים לחו"ל חייבים לבצע אקטיבציה של הביטוח - אחרת הביטוח לא יופעל. אך פה לא אמורה להסתיים דאגתם של הנוסעים לחו"ל. מתברר כי הביטוח אותו מספקות חברות האשראי כלל לא מכסה תרחישים לא סימפטיים רבים העלולים להתרחש בחו"ל. שורה ארוכה של ביטוחי נסיעות, המשווקים גם על-ידי קופות החולים וחברות הביטוח, לא מכסים הוצאות של מבוטחים בגלל שלל טענות ובהן: שחלה הרעה במצבו הבריאותי של המבוטח במהלך חצי השנה האחרונה, שהוא נוטל תרופות על בסיס קבוע, שהוא מבוגר מדי, ועוד ועוד. למרבה האירוניה, המבוטחים אינם מנועים מלרכוש את ביטוחי הנסיעות הללו, אלא מגלים כי הם לא מבוטחים רק כאשר הם חוזרים לארץ ומ עוניינים בהחזר הוצאות רפואיות. יש הרואים בכך מלכודת לא הוגנת של חברות הביטוח, ומנגד יש המאשימים את הצרכנים שאינם מגלים עניין מספיק בכתוב בפוליסה אותה רכשו.

 

להלן מספר כללי אצבע לרכישת ביטוח נסיעות:
 

גיל
עטים יודעים זאת, אך לא בכל גיל אתם מכוסים על-ידי הפוליסות ובעיקר על-ידי אלו הניתנות ללא תשלום, ועובדה מצערת זו תובהר לכם רק לאחר שביטחתם את עצמכם, לאחר שהוצאתם מכיסכם כספים רבים למימון שירותים רפואיים בחו"ל. על-מנת שלא ליפול במלכודת הזו, מומלץ לשאול את הגוף המבטח איזה גילאים הביטוח מכסה. יש פוליסות המכסות עד גיל 65 בלבד, יש כאלה שמרחיבות את הכיסוי עד גיל 75 ויש גם פוליסות המיוחדות לגילאי 85.

 

תקופת הנסיעה
צעירים יכולים לרכוש פוליסת ביטוח שתכסה אותם אפילו בשהייה ממושכת של עד חצי שנה בחו"ל, אך ככל שהגיל עולה החברות מצמצמות את התקופה אותה הן מוכנות לכסות בביטוח הנסיעות. חלקן יכסו נוסעים מבוגרים יותר רק במהלך 14 הימים הראשונים בחו"ל, חלקן יכסו לחודש ימים, וחלקן ל-45 ימים. שווה מאוד לבדוק את אורך הכיסוי ולהאריכו במקרה הצורך.

 

נוטל תרופות לא יכוסה
פוליסות ביטוח רבות מסתירות בנבכי הפוליסה סעיף אשר מוריד מהן את האחריות לנוסעים אשר נוטלים תרופות באופן קבוע. כאמור, אותו חולה שיזדקק לשירותים רפואיים בחו"ל, יחזור ארצה ויבקש כיסוי להוצאותיו, ואז ימצא כי הוא לא מכוסה. על-כן, מומלץ לכל מי שנוטל תרופות, לשאול האם הוא מכוסה על-ידי הביטוח, ולא להסתפק בתשובות מתחמקות. קיימים מספר ביטוחי נסיעות המאפשרים כיסוי ביטוחי מלא לאנשים שיש להם בעיה רפואית.

 

טופלתם רפואית? אתם לא מבוטחים
רוב פוליסות הביטוח מחריגות נוסעים שעברו טיפול רפואי במחצית השנה שקדמה לנסיעה או אף בשנה האחרונה. הביטוח של איילון שפותח ומשווק על-ידי אופציה - הוא הביטוח המיטיב ביותר למאושפזים בעבר הקרוב, ומאפשר לנוסעים שאושפזו עד 3 חודשים לפני הנסיעה - להיות מבוטחים בביטוח נסיעות, ולשאר החולים במחלות כרוניות כיסוי ביטוחי מלא. כל יתר הביטוחים מחריגים את הנוסעים הללו כאמור.

 

מי שנמצא במעקב רפואי - שלא יסע לחו"ל
בחלק גדול של פוליסות ביטוח הנסיעות, כל נוסע הנמצא תחת מעקב רפואי לא יכוסה. על-כן, יש להתעניין מראש מה נחשב למעקב רפואי - והאם אתם נחשבים כמכוסים או לא. אם לא, מצאו ביטוח שיאות לבטח אתכם. קיימות פוליסות שכאלה בשוק כאמור.

 

הבדלי מחירים
קיימים הפרשי מחיר מאוד גדולים בשוק ביטוחי הנסיעות לחו"ל, למרות שלעיתים קרובות דווקא הביטוחים היקרים אינם עדיפים על ביטוחים בעלות נמוכה. המחיר איננו בשום אופן תו תקן של ביטוחי נסיעות. שווה לבדוק כל ביטוח לגופו. באחת מקופות החולים, לדוגמא, מחיר לאדם מבוגר יכול להגיע ל-12 דולר ליום, בעוד שבביטוחים אחרים יוכל אדם בעל בעיות בריאות להסתפק בביטוח שעלותו 6 דולר ליום בלבד, ללא כל הבדל בכיסויים. מסקנה - שווה לעשות סקר שוק לפני שרוכשים ביטוח בקופה.

 

האם קיים כיסוי להחמרה של מחלת לב
מאות אלפי חולי לב חיים בישראל. חלקם לקו בעבר בליבם או רק עברו צנתור, וכבר שנים ניהנים מאיכות חיים טובה. אם תחול החמרה כלשהי במצבם של הנוסעים הללו - הם לא יהיו מכוסים ברבות מהפוליסות לנסיעות. על-כן, מומלץ לכל מי שיש לו היסטוריה לבבית לבדוק אם הביטוח אשר רכש אכן מתאים לו או לא.

 

טיפול המשך בארץ
רבות מהבעיות הבריאותיות החריפות שאירעו בחו"ל מצריכות אשפוז נוסף בישראל. רוב הביטוחים לא עברו הרחבה לתרחיש שכזה - ועל-כן החור בכיס עלול להיווצר דווקא לאחר החזרה מחו"ל. ההרחבה הזו היא בסיסית מאוד ועלותה איננה גדולה, עד שלפעמים היא איננה כרוכה כלל תשלום נוסף. שווה לבקש אותה מהמבטח במעמד רכישת הפוליסה.

 

הטסה רפואית
עלותה של הטסה רפואית ממדינה למדינה עומד לעיתים על עשרות אלפי דולרים. מאוד לא נעים לגלות בדיעבד כי הפוליסה אותה רכשתם אינה מממנת את הטסה רפואית לכם או לבני משפחתכם. על-כן מומלץ לשאול אם הפוליסה המוצעת לכם מעניקה כיסוי להטסה רפואית לישראל, ואם לא, להרחיב אותה, או לרכוש פוליסה אחרת תחתיה.

 

חילוץ רפואי
תאונות ואירועים בריאותיים חריפים עלולים להתרחש במקומות רבים ומגוונים בחו"ל. לעיתים מזומנות מחייבים אירועים אלה את חילוצו האווירי או הקרקעי של החולה אל בית החולים. עלות כל חילוץ שכזה עומדת על עשרות אלפי דולרים ולעיתים יותר. אף ביטוח רפואי איננו שלם ללא כיסוי של חילוץ רפואי. עמדו על הכללתו של הכיסוי או רכשו ביטוח רפואי אחר.


 

דף הבית אודותינו מידע פורום שיתופי פעולה מאמרים Passportcard צור קשר