מדנס
flight banner  

 

הפנית רכישה קטן פספורטקרארד

 

 

פייסבוק

הוסף למועדפים דף הבית
עברית | English | العربية | русский
 OptionLogo-heb-web new אופציה פתרונות ביטוחיים בכל מצב בריאות
ביטוח לחולי סוכרת
ביטוח חולי לב
ביטוח חולי סרטן
ביטוח חולי אסטמה
ביטוח לאוטיסטים
ביטוח חולי כליות
ביטוח פונדקאות
ביטוח חולי כבד
ביטוח לנכים
קרוהן
S_hemophilia
שיתופי פעולה
א.י.ל   האגודה הישראלית לסוכרת
לוגו גפן חדש קטן   גפן מדיקל
  האגודה לסוכרת נעורים
לנשום   לנשום - עמותת חולי אסטמה
aids HIV   הוועד למלחמה באיידס
cf logo   איגוד סיסטיק פיברוזיס
עמותת כבד   עמותת מושתלי כבד
עמותת כליה   העמותה לחולי כליה ומושתלים
נכי צה"ל   פורטל נכי צה"ל
אגודה למלחמה בסרטן   האגודה למלחמה בסרטן
שחל   שח"ל
אחת מתשע   אחת מתשע
עמותת מפרקים צעירים לוגו   עמותת מפרקים צעירים
עלה   עלה - עמותה לחולי המופיליה
ALS   ישראלס חולי ALS
  קטעי סרטונים
  קטעי עיתונות
  הפורטל המשפטי
  מילון מונחים
ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות
ביטוח חיים
ביטוח חיים
ביטוח תרופות
ביטוח תרופות
ביטוח אמבולטורי
ביטוח אמבולטורי
ביטוח סעודי
ביטוח סיעודי
ביטוח בריאות
ביטוח בריאות
ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא
ביטוח תיירים
ביטוח תיירים
ביטוח נוספים
ביטוחים נוספים
סוגי ביטוח   > ביטוחים נוספים  
ביטוחים נוספים

יכולים לרכוש הלוקים ב:

ביטוחים מיוחדים

ביטוחי מחלות מיוחדות

S_ArticleIcon_ovdan-red

ביטוח אובדן כשר עבודה

ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות

ביטוח תאונות

ביטוחי תאונות

ביטוח רילוקיישין

ביטוח בריאות לישראלים בחו"ל (רילוקיישן)

ביטוח מחלות קשות

ביטוח חובה

ביטוח מחלות קשות

ביטוח משרד

ביטוח מחלות קשות

ביטוח עסק

ביטוח מחלות קשות

ביטוח דירה

 

ביטוח חובה - כל נהג חייב בו – וטוב שכך!
פעמים רבות עולה בישראל טרוניה כנגד ביטוח חובה, אשר כל נהג המשתמש ברכב מנועי חייב להיות מבוטח בו. ביטוח חובה הוא דווקא אחד החובות המשמעותיים ביותר אשר מושטים על האזרחים במדינת ישראל. משמעותו של ביטוח חובה היא, כי אדם אשר נפצע בתאונת דרכים, יוכל לקבל פיצוי וטיפול רפואי בגין כל נזקי הגוף שייגרמו לו – ללא קשר למצבו הכלכלי ואף ללא קשר לאשמתו בתאונה.
בין חברות הביטוח לא תמצאו הבדלים גדולים בסוגי הכיסוי, משום שאלה קבועים על פי חוק, אולם ישנם הבדלים במחיר, ורצוי להשוות את הדברים מול מחירון ביטוח חובה באתר משרד האוצר, כדי להבטיח כי התעריף מתאים.
קביעת מחיר ביטוח חובה על ידי משרד האוצר
לרוב, תנאי הכיסוי של פוליסת ביטוח חובה לנהג ברכב מנועי קבועים על פי החוק. ביטוח חובה אמור לכסות את כל הנזקים שעלולים להיגרם לאדם עקב שימוש ברכב מנועי. כך למשל, במקרה של פגיעה בהולך רגל, כל נזקי הגוף שיגרמו – לנהג או להולך הרגל – יכוסו על ידי ביטוח החובה שלכם. על ידי אומדן כלל הנזקים, אשר נגרמים בעקבות שימוש ברכב מנועי מסוג מסוים, וחלוקת הסכום הזה בקרב כלל הנהגים באשר הם, משיגה המדינה את פיזור הנזק. הטלת הנטל של תשלום הנזק על נהג אחד היא בגדר עניין כמעט בלתי אפשרי, כאשר מדובר על נזקי גוף - בשל עלותם הגבוהה (המדובר בעיקר על העלויות הרפואיות הדרושות לצורך טיפול רפואי בנפגעי תאונות הדרכים, אולם הפיצוי כולל גם כאב וסבל ועוד רכיבים נוספים).
מאידך, הטלת הנזק על אוכלוסייה רחבה יותר, אשר נושאת יחד בנטל, גורמת לכך שכל נהג משתתף במידה שווה בנזק, וכך ניתן גם לתת את הטיפול הראוי לכל אדם באשר הוא. במצב דברים, זה ניתן לאפשר שימוש ברכבים במדינה, ולהבטיח כי לא ייוותר אדם ללא כיסוי רפואי במקרה הצורך. חריג לעניין זה הוא היחס אשר נתן הממונה על הביטוח, אשר למרות סמכותו, מונע סבסוד הדדי של כלי רכב מנועיים לכיסוי ההוצאות הנגרמות לצורך טיפול בפגיעות של רוכבי אופנוע. הדבר יוצר עיוות כלפי המטרה המקורית של החוק והנזק של רוכבי האופנוע איננו מפוזר על פני כלל המשתמשים בדרך אלא רק בקרב רוכבי האופנוע. עיוות זה הוא שגורם למחירי הפוליסה הגבוהים לרוכבי האופנועים.
בדקו את גובה תשלום ביטוח חובה בהשוואה לפרסומי משרד האוצר
הרפורמה בביטוח החובה, שיזם משרד האוצר, הביאה לשינויים, אשר בעיקרם מיטיבים עם חברות הביטוח, אולם לעתים יש בהם כדי להקל על מחיר הפוליסה ולהיטיב עם הנהגים. כדי להבטיח, כי החברות עומדות בתנאים החדשים, ואת השקיפות הדרושה, מפרסם משרד האוצר באתר המשרד באינטרנט מחירון של ביטוח חובה עבור כל סוגי הרכבים. כל שעליכם לעשות כדי לראות את המחיר של ביטוח חובה עבור רכבכם הוא להזין את הפרמטרים הנדרשים באתר – אשר הם המשפיעים על מחיר הביטוח – ואז תוכלו לראות את המחיר הקבוע על ידי משרד האוצר. כאשר חברת ביטוח מציעה לכם ביטוח חובה במחיר גבוה ממחיר זה, דרשו הסבר להפרש במחירים ובדקו על מה בדיוק אתם נדרשים לשלם.
ישנם גורמים רבים המשפיעים על מחירו של ביטוח חובה ויכולים לגרום לו להיות יקר יותר או זול. מלבד העניין שהוזכר לעיל ואפלייתם של רוכבי האופנועים, הרי שגורמים כגון וותק הנהג, מספר ההרשעות בעבירות תעבורה שצבר (תשלום קנס על דו"ח מהירות, למשל, יכול להוות הרשעה כזאת), מספר הנהגים הנוהגים ברכב, גילו של הנהג, הגדרתו כנהג חדש ועוד - יש בהם כדי להשפיע על מחירו של הביטוח.
דף הבית אודותינו מידע פורום שיתופי פעולה מאמרים Passportcard צור קשר